Čistenie ventilov

Usadeniny uhlíka sú vedľajším produktom spaľovania v motore, ktorý pochádza z neúplného spaľovania paliva. Tieto čierne sadze, stvrdnú na vnútorných častiach motora, ako sú trysky vstrekovačov, steny valcov, sacie ventily a ďalšie.

 

Je tryskanie – čistenie vlašskými orechmi bezpečné pre motor?
Táto služba tiež pomôže motoru lepšie dýchať a znížiť emisie vozidla. Je to dekarbonizácia motora. Ďalšou výhodou otryskania vlašskými orechmi je, že nič nepoškodí, napríklad piesty alebo tesnenia. Je to tiež bezpečné pre životné prostredie.

Proces tryskania vlašskými orechmi, ktorý zahŕňa čistenie sacieho potrubia a ventilov motora automobilu vysokotlakovým prúdom vzduchu z jemne rozdrvených orechových škrupín (biologicky odbúrateľné abrazívum), má pomôcť odstrániť usadeniny uhlíka, čím napomáha lepšiemu chodu auta.
Funguje ako pieskovač, až na to, že ak sa piesok dostane do motora vášho auta, zničí motor. Preto sa používajú rozdrvené škrupiny vlašských orechov.

Aká je efektivita tryskania vlašskými orechmi?
Vlašské orechy, presnejšie orechové škrupiny, keď sú pomleté ​​do konzistencie podobnej piesku, môžu byť použité na bezpečné a efektívne odstránenie karbónových usadenín motora. Proces je efektívny, odstraňuje takmer 100 % vytvrdeného uhlíka takmer bez odpadu.

Kedy je potrebné čistiť sacie ventily?
Vyčistenie sacieho ventilu a spaľovacej komory od nánosov uhlíka je vynikajúci spôsob, ako udržať motory so vstrekovaním paliva v prevádzke na špičkovom výkone. Hromadenie karbónu v sacích ventiloch môže spomaliť prúdenie vzduchu, čo má za následok problémy s výkonom a jazdnými vlastnosťami, ako je zaváhanie, zakopnutie a ťažké štartovanie.